První den ve škole

6. září 2010 v 20:09 | Mango |  Kecy v kleci
Začínám mít takový trapný pocit, že poslední dobou mi tu toho moc nepřibývá a jediný, co má úspěch jsou fotky a přitom s fotoblogem jsem sekla už před nějakou dobou :D. Asi zbývá jen jediné a to smířit se s tím. 
Tak si alespoň s menším zpožděním povyprávím o tom, jak bylo první den ve škole.


  První školní den. Spěchám, jedu tím nejdřívějším autobusem, který snad existuje a ve třídě se ocitám přesně v 6:44. Pozdě. Celá řada u okna je zabraná a jsou tu snad už všichni. No nic, honem zabírám alespoň tu třetí uprostřed, ta taky není marná. A teď už jen počkat na říďovo proslov v 8:00.
  Před gymplem se shromáždil dav obvyklého složení. Vyjukaný primánci, někteří dokonce mají rodičovský doprovod. Prváci, ačkoli starší o rok než já, stejně vyjukaní jako primáni a ne li hůř, jenže ti si pro jistotu rodiče s sebou nevzali. Nechápu proč. Čtvrťáci z minulýho roku, kteří si přišli zavzpomínat na školní časy, pokecat s kamarády z nižších ročníků a obrat nové i staré studentíky o pár drobných, navonět je a počmárat. A samozřejmě my "mazáci", kteří si stihli včas zabrat svá oblíbená místečka vyzkoušená lety vysedávání na posledních zvoněních, začátcích a koncích roků...
  Pana ředitele to řečnictví opravdu asi chytlo, protože se vykecával opravdu hodně dlouho, snad ještě dýl než obvykle. Jednou z "potěšujících" zpráv bylo, že budeme mít opět rozkopanou školu(i když tentokrát míň než obvykle), takže ping-pong (neoficiální školní sport - oficiální je basket) hrajeme v zimě, větru na dvorku - lépe řečeno spíš ti, co jsou opravdu zapálený "pingpongáči" já jsem se rozhodla se kompenzovat tento pohyb radši běháním na autobus. Na druhou stranu pana řiditele musím pochválit za několik těch ředitelských voln, co jsme dostali.
  Poslední etapa byla jak jinak než třídnická hodina. Seděli jsme tam celkem dlouho, pořád jsme něco podepisovali a ani žákajdy jsme nedostali (ty jsme nedostali ještě ani dnes). Paní učitelka nás ještě jednou pochválila za vzorné chování na školním výletě v minulém roce (větší anarchii jsem se školou v životě nezažila) a šlo se domů.

A tím končím své vyprávění normálního a nudného školního dne jedný holky z kvarty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Braunová Lucka Braunová | 6. září 2010 v 21:06 | Reagovat

Mě se ve škole opravdu líbilo i když to už není první den školy....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosím, nekopírujte nic z mého blogu bez mého svolení a beze zdroje!

Obrázek použitý v designu blogu jsem kreslila já na tabletu v Gimpu.