Jízda o život

19. září 2010 v 21:31 | Mango |  Povídky jednorázovky
Nevím co bych k tomu řekla. Psané jednou večer, ale leželo mi to v hlavě již delší dobu. Snad se bude líbit.

lampa
Byla zoufalá. Rytíř v černé zbroji jí vytrvale pronásledoval už přes půl hodiny a jejímu koni pomalu jistě již docházely síly. Pravidelný rytmus kopyt zpomaloval a již se nedalo nic dělat, mohla ho pobízet sebevíc, ale koni energie zbylo už jen pomálu.

Rytířův oř naproti tomu byl pořád plný sil. Možná to bylo tím, že byl lépe vycvičený, možná tím, že měl lepší rodokmen, ale to bylo v tu chvíli jedno. Dívka prostě jenom věděla, že jakmile se vzdálenost mezi nimi dostatečně zkrátí, rytíř se rozmáchne svým dlouhým mečem a vyhodí jí ze sedla. Nebo rovnou zabije.

Rytířův temný smích se ozýval čím dál hlasitěji a čím dál blíž. Věděla, že její šance na přežití jsou dávno pryč, ale uvnitř stále doufala. Doufala, že se bude moci vrátit domů. Doufala, že bude moci obejmout mámu a tátu. Doufala, že tohle je jen zlý sen.

Když ale spatřila chatrnou provazovou lávku s nahnilými prkny, její mysl ožila. Stačilo jí přeci přejet na druhou stranu a než jí rytíř dohoní, uřízne lana a bude zachráněna. Jak jednoduché.

Nasměrovala tedy svého koně přímo k lávce. Chvíli dělal problémy, ale nakonec se jí ho přesvědčit a už si to mířili k lávce nejrychlejším možným způsobem, kterým to šlo.

Ale ouha, nedojeli ani do poloviny, když pod nimi zapraskalo ztrouchnivělé dřevo a dívka i se svým koněm se začali propadat do hlubin.

Temný rytíř, který zrovna dojel k okraji propasti se soustředěně podíval dívce do tváře a zaklel. To nebyla ona, ale její sestra, která se na převratu vůbec nepodílela. A to znamenalo, že nedostane zaplaceno.

Nevnímajíc tupou ránu, jak dívka se svým koněm dopadli na kamenné dno propasti obrátil svého oře a vyrazil na západ. Tu zpropadenou zrádkyni musí najít co nejdříve. Jinak se nenají.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Atyiya Atyiya | Web | 19. září 2010 v 21:47 | Reagovat

Pěkné, jenom mě mrzí, jak skončilá nebohá sestřička kvůli své sestře... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosím, nekopírujte nic z mého blogu bez mého svolení a beze zdroje!

Obrázek použitý v designu blogu jsem kreslila já na tabletu v Gimpu.