Červen 2011

Mermaid

19. června 2011 v 10:00 | Mango |  Čmárání
Jak si někteří možná všimnou, změnila jsem design blogu - je teď světlejší a podle mě se na něj líp kouká. Doufám, že se vám bude líbit. Taky jsem zredukovala menu, přeřadila blog z literární tvorby do výtvarné (už bylo načase), doplnila článek o mne a blogu, promázla několik starších článků a vůbec se tu děly všemožné menší změny. Tak snad to budou změny k lepšímu.

A tady máte slibované mořské stvoření, které se zcela vyniká zákonům anatomie, ale tak nějak se mi líbí =). Možná to je těmi barvami nebo myšlenkou obrázku, ale sama nevím. Ale názor si udělejte sami:
A jen tak mimochodem taky přihazuji jednu rychlo čmáranici, původní příspěvěk do Duhy (nakonec nahrazený fotografií oranžových kytek). Není to nic propracovaného, ale líbí se mi takový pozitivní náboj, který obrázek (alespoň podle mě) má =).


The Wind a video s postupem

12. června 2011 v 18:44 | Mango |  Čmárání
Opět se hlásím s další kresbou. Není nijak extrovní, v mnohých ohledech by chtěla dodělat, ale mě se líbí tak jak je. A hlavně jsem testovala nově nainstalovaný program AviScreen a tak jsem nahrála většinu postupu =). Snad se vám bude obrázek i video alespoň trochu líbit =).
Proč (ne)píšu?

11. června 2011 v 10:35 | Mango |  Kecy v kleci
Hmmm, blog je zase zmraženej... A jak to vypadá tak to do konce školního roku o moc lepší nebude. Omlouvám se tedy všem, kteří mají moje články rádi, i když takových lidí asi moc nebude :D. No, uvidí se...

Dneska jsem se chtěla zamyslet nad tím proč píšu. Proč píšu blog, rádobypovídky nebo jen tyhle kecy v kleci. Protože když se nad tím zamyslím povahově jsem introvert a podle některých nemluvím skoro vůbec... (Na druhou stranu nutno říci, že se pomalu, ale jistě zlepšuji - nebo se o to alespoň snažim) Tak proč bych si, sakra, měla vést blog? Možná je to pro mě trochu něco jako zkušební prostor - když se dokážu vyjádřit na blogu tak rozpovídat se i v realitě pro mě nebude problém. Ale já bych řekla, že to přeci jen bude v něčem trochu jiném.

Sebeprezentace v kyberprostoru je přeci jen o dost odlišná od té reálné - samozřejmě, že kdo je sebejistý venku bude nejspíše sebejistý i skrze klávesnici a naopak - ale překonat určité bariéry je na internetu prostě snažší. Jednak je tu možnost vystupovat anonymě nebo dokonce pod uměle vytvořenou identitou - pak si člověk lehce řekne "je jedno co tu napíšu, stejně si to se mnou nikdo spojovat nebude". Tohle je můj případ jen částečně. Když pominu to, že tu mám i několik fotek s mým reálným jménem, tak kdo mě zná a náhodou sem natrefí, tak mě na 90% pozná nejspíš už jen podle přezdívky, kterou používám i všude možně jinde.

Na druhou stranu si myslím, že se nemám za co stydět - přeci jen tu nevedu žádné podrobné zápisky z mého života a i krom některých vyjímek snad ani moje tvorba zas až tak špatná není. Dokonce několik mých kamarádů o mém blogu ví, ač sem moc často nezavítají.

Takže v čem je pro mě kouzlo ve vypisování na blogu? V tom, že jak píšu, uspořádám nějakou myšlenku nejen pro své čtenáře, ale hlavně pro mě(i když přiznávám, že "uspořádat myšlenku" je v mém případě hodně nadnesený pojem, jsem zmatkářka s talentem vysvětlit i tu největší prkotinu tak, aby to nikdo nepochopil). Takže z jedné velké části píšu blog a zveřejňuji svou tvorbu hlavně kvůli sobě. A je tu ještě nějaký faktor? Samozřejmě, že reakce a vaše komentáře, které mě buďto povzbudí nebo mi pomůžou se zamyslet nad tím, kde se asi stala chyba. =)

Prosím, nekopírujte nic z mého blogu bez mého svolení a beze zdroje!

Obrázek použitý v designu blogu jsem kreslila já na tabletu v Gimpu.