Letní čtení

4. července 2011 v 9:15 | MangoRozhodla jsem se zapojit do projektu "Letní čtení", který odstartovala Abyss na blogu http://abyss-mystery.blog.cz. Ráda čtu, ale ne nějakou závratnou rychlostí, takže by mě zajímalo, jak dopadnu. Zatím to vidím na Egypt, což by znamenalo v průměru čtyři knížky za měsíc, což vypadá celkem reálně. Ale kdo ví, třeba to dotáhnu až do Keni =). Vůbec prázdniny bývají co se týče čtení celkem taková nevyzpytatelná doba.

Co se týče obtížnosti, vidím to na A, ale pokusím se taky ke knížce se vždycky alespoň něco málo taky napsat =).

Přečtené knihy:


1. Lauren Kate - Fallen
Tuhle knížku jsem dočítala ze školního roku, takže nevím, jestli jí můžu tak úplně počítat, ale i tak jí sem napíšu. Nebylo to úplně špatný čtení, ale neměla jsem problém knížku několikrát odložit a přečít si mezitím nějakou jinou. Zvlášť zezačátku byl děj hodně takový roztahaný, postavy nudné a zas tolik mě to nebavilo. U mě to zachránil snad už jen akčnější konec.

5/10


2. Carrie Ryan - Les rukou a zubů
Knížka se mi v poličce válela už delší dobu, takže jsem byla ráda, že se na ní konečně dostala řada =). Zezačátku mě zaskočil způsob, jakým to je vyprávěné a to sice v přítomném čase v první osobě, ale pak jsem si na to tak nějak zvykla a myslím, že se to vlastně k příběhu i hodí. Celkově mě čtení bavilo, takže jsem knížku přelouskala docela rychle.

8/10


3. Suzanne Collins - Aréna smrti
Podle recenzí jsem se na knížku hrozně těšila a nezklamala mě =). Bylo to napínavý, skvěle se to četlo a vůbec bylo to takový jiný než ostatní knížky co teď vycházejí, takže je taková snadno zapamatovatená. Je stejně jako Les rukou a zubů vyprávěná v přítomném čase, ale vzhledem, že jsem právě předtím četla LRaZ, tak už jsem na tenhle způsob byla tak nějak zvyklá a ani mi to nepřišlo. Rozhodně se těším na další díl =).

9/104. Lucie Adamová - Odstíny života


Abych se přiznala, tak ze začátku mě knížka nebavila skoro vůbec. Prostě mi to přišlo tak nějak...přehnaný. Ale jakmile jsem se prokousala zhruba polovinou kniha už se to tak nějak rozjelo nebo jsem si asi víc zvykla na styl vyprávění a už se to četlo skoro samo. Takže teď se rozhoduju mezi 6 a 7 body, snad nebude vadit, když to rozseknu napůl.

6,5/10

5. Suzanne Collins - Vražedná pomstaKonečně jsem se dostala k dalšímu dílu Hunger games :) a rozhodně toho nelituju. Knížka se mi líbila stejně jako první díl, možná i ještě o trošku víc. Pořád stejně napínavé - hlavně ke konci, ale tentokrát se příběh ještě rozšiřuje a zabírá víc děje - prostě tu už nejde jenom o to aby Katniss přežila Hladové hry. Takže u mě za plný počet bodů =).


10/10
6. Suzanne Collins - Vražedná pomsta
Tak a je tu konec série. Možná jsem to neměla číst všechno hned tak za sebou... Tak či tak se mi celé Hunger Games moc líbily a kdo uvažuje o přečtení, tak doporučuji =). Třetí díl byl možná o trošku slabší než jeho dva předchůdci, ale stále je tu to napětí, které dává sérii vyniknout. Nebudu nic moc prozrazovat, abych nespoilerovala, ale moje hodnocení je:

8,5/107. Kiersten White - Paranormalcy
Knížku jsem četla v angličtině (pokud se nemýlím tak česky zatím ani nevyšla) a přelouskala jsem jí překvapivě rychle. Stačilo mi okolo 4 dnů a měla jsem dosčteno. Což je můj rekord, když si vezmu, že někdy mi čtení eng knížky trvá třeba i měsíc. Jak už jste si asi domysleli knížka má teda docela rychlý spád, což je v mém případě rozhodně plus! =) A celkově se mi knížka líbila a tak dávám:

8/108. Gayle Forman - Jestli zůstanu


Kratší knížka, krásná a smutná zároveň. Celkem se to liší od knih, které jsem poslední dobou četla, přecijen se nedá říct, že by to bylo nějaké fantasy, i když jsou tam takové "nadpřirozené" prvky. Ne že bych se někdy u knížky přímo rozbrečela, ale bylo to docela na city a celkově tak nějak o hodnotách v životě člověka. Takže za mě další pozitivní hodnocení:

9/10

9. Julie Kagawa - Iron KingVíly? Proč ne. Ani si nevzpomínám, že bych nějakou vílí knihu kdy četla :D. Abych se přiznala, tak ze začátku mě knížka skoro vůbec nebavila. Měla pomalejší rozjezd a navíc mi to všechno přišlo až přehnaně..."pohádkové". Pak už to pomalu začalo nabírat na obrátkách a příběh tak nějak nabral spád. Takže, teď když už mám přečteno, musím uznat, že to rozhodně není nikterak špatná knížka a jestli vás nerozhází začátek, tak doporučuji.

8,5/10Momentálně čtu: V tuhle chvíli ještě nevím =D


Jak to s mojí cestou vypadá?

"2 knihy - Irsko"
"4 knihy - Belgie"
"6 knih - Španělsko"
"8 knih - Egypt"
"10 knih - Keňa"
"12 knih - Tanzanie"


Zdroj nádherných ikonek k "Letnímu čtení": http://abyss-mystery.blog.cz/1107/letni-cteni-aneb-cestujeme-s-knihami
Zdroj obrázku obálky k Fallen: http://www.goodreads.com/book/show/6487308-fallen
Zdroj obrázku obálky k Lesu rukou a zubů: http://www.bux.cz/knihy/107111-les-rukou-a-zubu.html
Zdroj obálky k Odstíny života: http://www.bux.cz/knihy/107183-odstiny-zivota.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bastett Bastett | Web | 4. července 2011 v 9:57 | Reagovat

Áááá, tahle soutěž se šíří jako mor :) Ale tenhle druh moru se mi líbí... Aneb už jsem nemocná xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosím, nekopírujte nic z mého blogu bez mého svolení a beze zdroje!

Obrázek použitý v designu blogu jsem kreslila já na tabletu v Gimpu.