Březen 2015

Holka s nesmyslně velkou zbraní

23. března 2015 v 19:45 | Mango |  Čmárání
Znáte ten pocit, když makáte a makáte a výsledky nikde? Přesně touhle fází si momentálně procházím. Navíc do toho vědomí, že to co kreslím je mizerný (i když je to mnohem lepší než včera). Prostě nálada, kterou se musí člověk propracovat, jinak ho sežere.
Pořád se snažím kreslit komix, který bych chtěla nejpozději koncem dubna začít zveřejňovat a do konce roku dokončit (rozvržený "jenom" na 20 stránek, pochybná kvalita příběhu). Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, koneckonců to je něco, co jsem vždycky chtěla zkusit. Jenom toho bylo moc.
A tak jsem se rozhodla, že si trošku odpočinu a navrhla jsem si postavu s naprosto nerealistickou zbraní, kterou bych si do komixu asi netroufla vložit, ale papír snese všechno. Přidávám i postup, doufám, že se bude líbit :). Ruce se nepovedly :(.5 rad, které bych dala svému mladšímu tvořivému já

3. března 2015 v 19:59 | Mango |  Kecy v kleci
Při skicování jsem přemýšlela nad tím, jak moc jsem se změnil způsob, kterým kreslím. Mám ještě hodně daleko k dokonalosti, ale i tak už se mi podařilo dostat přes několik chyb, které jsem dělala. Tohle jsou rady, které bych dala svému mladšímu já, kdybych cestovala časem do minulosti:

1. Reference
Opravdu to není podvod ani ostuda použít obrázek pro referenci. Vždyť i staří mistři často měli model jako předlohu. Reference je dobré používat nejen pro pózu a anatomii (lidí i zvířat), ale i pro materiál, prostředí, perspektivu a cokoli, co nedáš z hlavy. Já vím, že by Tě ani nenapadlo obrázky jenom obtahovat - tak by ses stejně noc moc nenaučila a byla by to krádež. Poctivě je skicuj a zkoušej se zamyslet nad tím, co vidíš - naučíš se takhle hromadu věcí a tvoje obrázky budou vypadat líp. V ideálním případě nezapomeň uvést zdroj reference, zvlášť pokud reference tvoří 99% obrázku. Pokud nechceš zdrojovat a i přeskicování struktury vody ti přijde jako krádež, vyfoť v dané póze sama sebe nebo kamarádku/kamaráda.

Schválně jestli uhádnete, u kterého obrázku byly použity reference?


Prosím, nekopírujte nic z mého blogu bez mého svolení a beze zdroje!

Obrázek použitý v designu blogu jsem kreslila já na tabletu v Gimpu.