Květen 2018

The Near Witch

14. května 2018 v 22:04 | Mango

Near Witch Victoria Scwab: Near Witch

Jak se ke mně knížka dostala?

Vzhledem k tomu, že se mi v mém okolí nepodařilo najít žádný obchod, kde by se daly koupit knížky v angličtině a pokud možno nějaké YA, tak je pro mě jedinou volbou zatím internet nebo výlet do ciziny. Near Witch jsem si vyhlídla přes Goodreads, kde se mi zdála celkem zajímavá a po čase jsem si jí objednala jako dárek k narozeninám.

Na první pohled...

Bílá obálka (přední strana) působí nenuceně, jemně a mysticky. Na světle také vyniknou lesklé bílé květinové vzorce. Vzadu je zase taková zaněná krajina :). Podle mě se obálka krásně doplňuje příběh a rozhodně nikoho neurazí :).

Ale to nejdůležitější...

Nedá se říct, že bych knížku vyloženě hltala, ale to má na vině asi i to, že je přeci jen psaná v angličtině a ačkoli se snažím sebevíc, asi nikdy nebudu hovořit a rozumět anglicky tak lehce a přirozeně jako česky.
V knize je také celkem dost popisů a to hlavně krajiny, což může občas působit nudně, ale dodává to knize tu "pohádkovou atmosféru", takže rozhodně nejsou na škodu. Dále se celý příběh odehrává v izolované "středověké/novověké" vesnici, kde se lidé bojí neznámého a kde za kopcem bydlí čarodějnice.(jedná se o starý, nedopsaný článek - dneska už v angličtině pomalu i přemýšlím, takže to vypadá, že moje náctileté já se mýlilo :) )

Sbírání brambor

14. května 2018 v 22:02 | Mango |  Kecy v kleci
Už dlouho jsem sem nic nedala ani nenapsala tak se to pokusím nějak napravit deníčkováním. Ač se snažím dlouho napsat nějakou povídku nebo alespoň pokračovat v Erkanu (takový nový příběh - spíš jen na zkoušku, zatím se mi ho sem nechce dávat - přijde mi to nudný), ale prostě mi to nejde. Možná jsem líná a možná to opravdu nemá cenu. Ale to je teď jedno.

Dneska jsem byla sbírat brambory. 

Prosím, nekopírujte nic z mého blogu bez mého svolení a beze zdroje!

Obrázek použitý v designu blogu jsem kreslila já na tabletu v Gimpu.